Fenntartható az emberek és a bolygó számára
Hisszük, hogy társadalmunk egészsége összefügg bolygónk egészségével. Ezért választjuk a lehető legjobb megoldásokat adatok és tudományos eredmények alapján, felelősséget vállalva termékeink környezeti hatásaiért.
Adatokra (LCA*), nem pedig trendekre alapozva
Termék-életciklus-elemzés (LCA)
A részletes elemzésnek köszönhetően azonosítani tudjuk, hogy honnan származnak emisszióink. Tudjuk, hogy milyen anyagokat használjunk, és rendelkezünk adatokkal arról, hogyan csökkenthetjük a környezeti hatásokat (pl. nagyobb csomagolást kínálunk).
A Kémiai-Technológiai Egyetemmel együttműködve
A részletes elemzés (LCA) összehasonlította a csomagolóanyagokat, a szállítódobozokat, a csomag méretét, a csomagok tartalmát, a szállítási módot, a szalagot és még a címke környezeti hatását is.
28 környezetvédelmi mutatót mérünk
Úgy döntöttünk, hogy nem csak a népszerű marketing-fenntartható dolgokat csináljuk, hanem valóban minimalizáljuk a környezeti hatásunkat. Nemcsak a CO2-kibocsátást csökkentjük, hanem összesen 28 környezetvédelmi mutatót mérünk.
“A műanyag tűnik a legmegfelelőbb csomagolóanyagnak a Trime számára. A legerősebb pont azonban, ahol minimalizálni tudják a környezeti hatást, a szállítás gyakorisága. Tehát az ügyfélnek az a lehetősége, hogy a lehető legtöbb tételt tartalmazó csomagolást rendeljen.”
Prof. Ing. Vladimír Kočí, PhD. MBA
- A Fenntarthatósági és Termékökológiai Intézet vezetője, Prágai Kémiai és Technológiai Egyetem
- Termékéletciklus-elemzés szakértője
Átgondoltan választottuk ki az általunk használt csomagolóanyagokat. Igazolt adatok alapján hoztuk meg a döntésünket.
A műanyagok 49%-kal környezetbarátabbak. Mérjük a teljes hatást az anyagbeszerzéstől a környezeti toxicitásig.
Műanyag
- Bár nem túl jó a hírneve, a legtöbb termékhez PET-csomagolást használunk. Miért?
- A termékeink műanyag csomagolásának átlagos mérete 49%-kal környezetbarátabb, mintha üveget használnánk.
- Összehasonlítottuk a nyersanyag tényleges kitermelésének környezeti hatását a környezeti toxicitással
Üveg
- Mikor használjuk az üveget? Mindig akkor, amikor a termék jellege azt megköveteli
- Ha egy másik anyag kiválasztása befolyásolná a termék stabilitását vagy egyéb tulajdonságait, akkor a gyógyszertári üveget választjuk (amely kevésbé környezetbarát)
- Bár az üveg kevésbé környezetbarát, bizonyos termékek esetében a nyersanyagok minőségének és stabilitásának egyszerűen elsőbbséget kell élveznie, és itt az üvegnek megvan a jelentősége
Mit tehetek vásárlóként az ökológiai lábnyomom csökkentése érdekében?
Mi a magunk részét teljesítettük, az önök része is fontos. Megmutatjuk, hogyan segíthetnek még a kis döntések is.
Kérlek, hasznosítsatok engem újra!
Mindent megteszünk a környezeti fenntarthatóságért. Most Ön következik. Ha csak a karbonlábnyomot vesszük figyelembe (azaz nyersanyagok és energia nélkül), akkor 23-48% függ attól, hogy újrahasznosítjuk-e a csomagolást vagy sem. Kérem, tegye meg. Ez egyszerű és nagyon fontos.
Fenntartható csomagolás
Mi a különbség a 30 vagy 90 kapszula tartalma között? Nagy! Nem is gondolná, de a különbség akár 33% is lehet! Összehasonlíthatjuk a megtakarítást egy 15 perces vagy egy 3 órás világítással.
Nagyobb csomagolás, kisebb hatás
Ön is nagyban hozzájárulhat. Hogyan? Rendelésenként nagyobb mennyiségű terméket állítson össze, így kevesebb csomagolóanyag kerül felhasználásra, és ez a hatás a szállítás során is érezhető. Ha összehasonlítunk egy 3 termékből álló rendelést és egy termékből álló 3 rendelést, az olyan, mintha a lámpa 6 órával tovább világítana.
A fenntarthatóság nem csak a csomagolástechnológia kérdése..
Talaj
Tudjuk, hogy a talaj egészsége létünk szempontjából létfontosságú. Olyan beszállítókat választunk, akik alázatosan bánnak a környezettel. Semmi vegyszer, semmi rovarirtószer, tisztán ökológiai gazdálkodás.
Megújuló energiaforrás
Célunk az emisszió csökkentése a gyártási folyamat minden egyes lépése során. Beszállítóink lehetőség szerint megújuló energiaforrásokat használnak.
Etikai szempont
E tekintetben egyértelmű kötelezettségvállalásunk van. Termékeinket nem teszteljük állatokon. Nyersanyagainkat olyan beszállítóktól választjuk ki, akik 100%-ban garantálni tudják az állatmentes tesztelést.
Kötelezettségeink
Folyamatosan keressük az innovációkat és a fejlesztéseket. A táplálékkiegészítőket az eredeti élelmiszerek szintjén tervezzük, kielégítve a jelenlegi generáció életszükségleteit, anélkül, hogy veszélyeztetnénk a jövő generációk igényeit és környezetét.
rPET 2022
Célunk, hogy a legmagasabb minőségű étrend-kiegészítőket kínáljuk, a lehető legközelebb a természetes élelmiszerekhez. Mindezt úgy, hogy közben a lehető legkisebb környezeti lábnyomot hagyjuk magunk és beszállítóink mögött. Ezért is döntöttünk úgy, hogy 2022-ben a vitaminok csomagolását újrahasznosított PET-palackokra cseréljük.
Folyamatos innováció
Egy fenntartható jövő, mint a bolygó iránti elkötelezettség. Nem készítünk olyan termékeket, amelyek a bolygónk egészségének rovására szolgálják az egészséget. Ennek nem lenne értelme. Folyamatosan keressük azokat a lehetőségeket, amelyekkel csökkenthetjük környezeti hatásainkat. Még hosszú út áll előttünk, és szeretnénk, ha a folyamat minden egyes szakaszában velünk tartanának.
* Életciklus-értékelési módszer (Life Cycle Assessment, LCA)
Célja a termékek környezeti hatásainak értékelése. Ez egy olyan eszköz, amely a technológiai, működési és környezeti paraméterek mérésén alapul, az adott termék életciklusának bármely szakaszába belépő bármely anyag, berendezés, üzemanyag vagy energiahordozó előállítása, szállítása, üzemeltetése vagy eltávolítása során végzett egyes műveletekre vonatkozóan.
Innovációs utalvány
2020-ban a Trime s.r.o. az európai strukturális és beruházási alapok támogatása,
a Prága – Csehország növekedési pólusa – Operatív Programon keresztül valósult meg, és a 4. felhíváson keresztül valósult meg
Prágai utalvány innovációs projektekhez (reg. sz. CZ.07.1.02 / 0.0 / 0.0 / 16_025 / 0000605).
A támogatás a környezetterhelés csökkentése érdekében az IKT-cég részvételét célozta a „Csomagolástechnika és étrend-kiegészítők gyártása CO2-lábnyoma” című projektben. A várható output LCA elemzés A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Unió.